7 polskich miast, które warto odwiedzić w 2017 roku

ranking trivagoAż siedem polskich miast znalazło się w corocznym rankingu 100 europejskich kierunków, które warto i opłaca się odwiedzić w 2017 roku wg trivago. Top 100 miejsc, to ciekawe kierunki z najlepiej ocenianą bazą hotelową, w połączeniu z ich atrakcyjną ceną.

ranking trivago

Jak co roku, przed końcem grudnia, trivago przygotowało ranking 100 miast Europy, które warto i opłaca się odwiedzić w 2017 roku. Destynacje te są zaliczane do tanich kierunków do podróżowania. Na czym polega zestawienie? W rankingu badany jest nocleg. W rezultacie zostają wytypowane ciekawe miasta, które posiadają najlepiej ocenianą bazę noclegową w połączeniu z najkorzystniejszą średnią ceną za nocleg (szczegółowe informacje o tworzeniu rankingu znajdują się na końcu tej informacji prasowej).

W rankingu znalazło się aż 7 polskich miast, dokładnie tyle samo, ile miast węgierskich. Więcej miast w zestawieniu pochodzi jedynie z Włoch (11 miast) i z Hiszpanii (8 miast).

Tym samym, odnosząc się do rankingu, w mediach europejskich trivago zachęca do przyjazdu do Łodzi, Poznania, Gdańska, Wrocławia, Krakowa, Sopotu i Warszawy. W tegorocznym zestawieniu to właśnie te siedem polskich miast zajęło wysokie pozycje. Łódź znalazła się na 26. miejscu, Poznań na 38. miejscu, Gdańsk na 69. miejscu, Wrocław na 80. miejscu, Kraków na 86. miejscu, Sopot na 87. miejscu, natomiast Warszawa na 98. miejscu.

Które miasta stanęły na podium corocznego rankingu trivago? Na 1. miejscu znalazł się Mostar, w Bośni i Hercegowinie. To atrakcyjnie turystycznie miasto ma najlepiej ocenianą bazę hotelową w stosunku do jej ceny. Na drugiej pozycji uplasował się serbski Nowy Sad, na trzeciej natomiast Wielkie Tyrnowo w Bułgarii.

ranking trivago

Tabela: 30 pierwszych miejsc z rankingu miast, które warto odwiedzić w 2017 roku (wraz ze średnimi cenami za nocleg za 2016 rok)

Lista 100 miast, które znalazły się na liście znajduje się tutaj: http://ie1.trivago.com/contentimages/press2/images/Prist%20list_tabela_PLN.pdf

W pierwszej dziesiątce kolejno uplasowały się Suzdal w Rosji (4.miejsce), Lwów, Ukraina (5. miejsce), Eger, Węgry (6.miejsce), Oradea, Rumunia (7. miejsce), Pecs, Węgry (8. miejsce) – drugie w pierwszej dziesiątce węgierskie miasto, Safranbolu, Turcja (9. miejsce), Sybin, Rumunia (10. miejsce) – drugie w pierwszej dziesiątce rumuńskie miasto.

ranking trivago

 O rankingu

Best Value City Index wyszukiwarki hoteli trivago.pl to ranking przedstawiający unikalny przegląd tanich i dobrze ocenianych kierunków do podróżowania, poprzez specjalny algorytm, który łączy średnie ceny za nocleg dla dwóch osób na trivago (trivago Hotel Price Index, brano pod uwagę miejsce z co najmniej 50 hotelami) z Rankingiem Reputacji hoteli (opinie o hotelu, pod uwagę brano 150 opinii o hotelu w danej destynacji). Ranking 100 miejsc, jest więc stosunkiem ceny do opinii.

[informacja prasowa www.trivago.pl]