6 powodów, dlaczego Dominikana jest tak popularnym kierunkiem podróży?

DominikanaDominikana zachwyca niemal każdego, kto miał szczęście spędzić na niej wakacje. Letnia aura, aksamitny piasek i zachwycający pogodą ducha mieszkańcy to tylko kilka powodów, dla których warto polecieć na Dominikanę. Przedstawiamy sześć argumentów za tym, że warto odwiedzić tę karaibską wyspę.

Dominikana – klimat

Pierwszym z powodów, dla których warto spędzić wakacje na Dominikanie jest doskonała pogoda – nie zmienia się znacznie nawet w porze deszczowej. Najlepiej wybrać się na Dominikanę w okresie od grudnia do maja, kiedy temperatura spada poniżej 30 stopni tylko nocą. Od czerwca do listopada mogą się pojawić wspomniane deszcze, jednak nie są one szczególnie dokuczliwe, dlatego również wtedy Dominikana może liczyć na sporą liczbę turystów i rozwijający się wciąż rynek turystyczny. Warto wspomnieć, że na wyspie panuje bardzo wysoka, dochodząca do 90% wilgotność. Jeśli więc chcemy mieć gwarancję upału i kochamy słońce, naszym wyborem powinna być Dominikana. Pogoda na pewno dopisze. Sprawdź informacje na temat klimatu i panującej pogody na Dominikanie: www.um24.pl/dominikana/poradnik/pogoda-i-klimat/.

Dominikana

Dominikana – mieszkańcy

Lokalna ludność to kolejny z powodów, dla których warto się wybrać na tę karaibską wyspę. Osoby dużo podróżujące jednoznacznie wskazują Dominikanę jako kraj wyjątkowo życzliwych ludzi, co odczuwa się niemal na każdym kroku. Kraj zachwyca również odmienną, ale bardzo różnorodną kulturą, trybem życia mieszkańców czy smakami. Kuchnia to chluba miejscowej ludności, dlatego na każdym kroku można spróbować lokalnych specjałów, szczególnie egzotycznych owoców, ryb i owoców morza czy mięs. Odwiedzając dominikańskie miejscowości, nie sposób ominąć liczne knajpki i restauracje, gdzie tradycyjne smaki zachowały swój dawny charakter.

Dominikana – atrakcje

Fenomenem wyspy jest wielość atrakcji. Zarówno dla miłośników wypoczynku na błogich plażach, fanów przygód w egzotycznej dżungli, przez doskonale zorganizowaną ofertę turystyczną na najwyższym poziomie. Dominikana bardzo dba o swoich turystów i dzięki temu czerpie z turystyki spore zyski. Wczasy na Dominikanie możemy spędzić w dowolny sposób, wypoczywając na wspaniałych plażach, uprawiając sporty wodne, czy zwiedzając lokalne miejscowości, przepełnione historią i kulturą wyspy.

Dominikana – historia

Jednym z powodów wyboru tego kierunku powinna być jej interesująca historia. Dominikana została odkryta przez Krzysztofa Kolumba, przechodząc później pod władanie kolejnych kolonizatorów. Najsilniejsze są tu wpływy hiszpańskie, dominuje również religia katolicka. Ślady historii szczególnie widoczne są w miastach, mówi się też o dużych animozjach ludności dominikańskiej z Haitańczykami, których poróżniło wiele kwestii historycznych i kulturowych. Po latach kolonizacji, niewolnictwa i dyktatury, Dominikana od lat 70-tych XX wieku stała się Republiką demokratyczną.

Punta Cana – raj nie tylko dla golfistów

Punta Cana to szybko rozwijające się centrum turystyczne Dominikany, dzięki czemu nie turyści nie mają szans na nudę. Przepiękne rafy koralowe będą cieszyć oczy nurkujących, a liczne pola golfowe zadowolą nawet najbardziej wymagających miłośników tego ekskluzywnego sportu. Jeśli stronimy od sportu, nic straconego, Punta Cana zachwyca najpiękniejszymi na Dominikanie plażami i lazurowym odcieniem wody, dlatego ci, którzy preferują bierny wypoczynek, będą równie zachwyceni.

Półwysep Samana – dla spokojnych

Dla odpoczynku po nocnej zabawie idealnym miejscem będzie Samana, miejsce zachwycające rajskimi plażami i gajami oliwnymi, będące prawdziwą oazą spokoju. Na półwyspie czas płynie wolniej, a atmosfera relaksu i spokoju doskonale koi nerwy i pozwala naprawdę odpocząć.