5 atrakcyjnych miejsc, w przystępnych cenach, do odwiedzenia w 2016 roku

mt0211Nowy Rok zbliża się wielkimi krokami, kilka wolnych dni z tej okazji to dobry czas na rozważania dotyczące przyszłorocznych podróży. Planowanie wyjazdów z dużym wyprzedzeniem ma wiele zalet, takich jak oszczędność czy możliwość rozłożenia kosztów w czasie. Niezależnie od przyjętych założeń – czy ma być to kulinarna podróż po najlepszych restauracjach w okolicy, czy świetna zabawa w klubach – spektrum potencjalnych celów podróży jest bardzo szerokie. By pomóc użytkownikom w dokonaniu najlepszego wyboru, internetowe biuro podróży Tripsta.pl, proponuje pięć ciekawych miejsc na przyszły rok, w naprawdę niskich cenach.

Kutaisi, Gruzja

Kutaisi to siedziba Parlamentu Gruzji i drugie pod względem wielkości miasto, zaraz po stolicy Tbilisi w Gruzji. Kutaisi ma bogatą tradycję kultury starożytnej. Odwiedzenie tego miejsca daje wiele możliwości zwiedzania, na przykład: Monastery Gelati, w którym znajduje się kościół Maryi Dziewicy z XI wieku i XIII-wieczne kościoły świętego Grzegorza i Mikołaja. Pochowany został tu król Gruzji Dawid IV Budowniczy. Przez wiele wieków Kutaisi było to kulturalną i intelektualną stolicą Gruzji.

Loty z Polski do Kutaisi zaczynają się od 548 zł.

Heraklion, Grecja

Heraklion jest największym miastem i administracyjną stolicą Krety. To idealne miejsce w sezonie wakacyjnym, dla tych, którzy lubią wysokie temperatury. Gorące i suche letnie dni przerywane są przyjemną morską bryzą. Jeśli chodzi o rozrywkę, opcji jest nieskończenie wiele. Mieszkańcy Heraklionu, to ludzie uwielbiający często wychodzić: na lunch, kolację, kawę czy drinka, a najlepiej na każde z nich. Jest więc tam wiele restauracji, rodzinnych tawern, luksusowych kafejek, barów z przekąskami, tradycyjnych sklepów z kawą (Kafeneia), rozrywkowych hal z tradycyjną kreteńską, graną na buzuki (piosenki Rebetica), dyskoteki, małe puby, bary muzyczne, a wszystko otwarte przez cały rok dla turystów i mieszkańców.

By odpocząć w jednym z najpopularniejszych miejsc w Grecji, warto zarezerwować loty wcześniej – obecnie ich ceny zaczynają się od 965 zł.

Marsylia, Francja

mt0211

Chcąc uniknąć temperatur powyżej 30°C lepiej nie wybierać się tam w lipcu czy sierpniu. Należy również rozważyć południe Francji, jeśli dużą część wyprawy mają stanowić piesze wycieczki – szlaki górskie w Marsylii są zazwyczaj zamknięte z powodu zagrożenia pożarowego. Z kolei samo miasto oferuje bogactwo bazarów i straganów ulicznych, praktycznie w całym porcie. Port sam w sobie również stanowi idealne miejsce do zwiedzania, wiele stojących w nim łodzi oferuje komercyjne rejsy wycieczkowe. Turyści odwiedzający Marsylię będą zachwyceni jej bogatą historią i związanymi z nią atrakcjami. Na wyróżnienie zasługuje położona w południowej części Vieux Port, Bazylika Notre Dame de La Garde – miejsce, które koniecznie musi znaleźć się na liście pozycji do odwiedzenia.

Ceny lotów z Polski do Marsylii zaczynają się od 625 zł.

Lizbona, Portugalia

Lizbona to miasto o dość ścisłej zabudowie, które jednocześnie oferuje wiele atrakcji i zajęć wszystkim, którzy chcą poznać głębiej turystyczne bogactwo stolicy Portugalii. Niezliczone zaułki i wyczuwalna pogoń za przyjemnością, to elementy tworzące wyjątkowość tego miejsca. Niezwykłą popularnością wśród odwiedzających cieszą się, organizowane licznie, imprezy. Nocne życie w Lizbonie jest tak świecące i różnorodne, że niezależnie od gustów i budżetu każdy znajdzie tu coś dla siebie.

Dla zainteresowanych nocnym życiem Lizbony: bilety z Polski już od 780 zł.

Baku, Azerbejdżan

Nowoczesny wizerunek miasta często wzbudza zainteresowanie odwiedzających. Miejsca szczególnie warte podkreślenia to: budynki Flame Towers, kompleks sportowy i rozrywkowy Crystal Hall (w którym odbywał się konkurs Eurowizji w 2012), centrum kultury Heydar Aliyev. Ulubiony park na spacery zarówno wśród turystów jak i mieszkańców, to miejsce oświetlone neonowymi światłami miasta – Seaside park. Znajduje się tam rzeźba super-szpiega Richarda Sorga, w parku nazwanym na jego cześć w centrum dzielnicy Nasimi.

Z Polski do Baku można udać się już za 1215 zł.


*Uwaga: Wspomniane ceny są oparte na lotach wyszukiwanych 16.12.2015 na tripsta.pl dla różnych okresów podróży między datami: 1.06. – 31.08.2016

[PR]