250 tys. hoteli i tanie linie od Ecco Holiday

logo-EccoHolidayBiuro podróży Ecco Holiday nawiązało współpracę z firmą HRS, która prowadzi elektroniczny system rezerwacji hotelowej o zasięgu światowym. Działa on w oparciu o bazę danych zawierającą informacje o ponad 250 tys. hoteli.

Popularna staje się organizacja wyjazdów we własnym zakresie. Indywidualny tryb podróżowania stanowi coraz częściej alternatywę dla zorganizowanych wyjazdów czarterowych. Choć obecnie jest to jeszcze niewielka skala, nie należy ignorować dynamicznie rozwijającego się segmentu konsumentów podróżujących na własną rękę – przekonują przedstawiciele Ecco Holiday.

W ubiegłym roku biuro ograniczyło część produktu czarterowego i wprowadziła ofertę realizowaną liniami regularnymi. W ten sposób Ecco Holiday postawiło pierwszy krok w kierunku turystyki indywidualnej.

Nawiązanie współpracy z firmą HRS ma na celu dotarcie do osób, które od początku do końca dokonują zakupu w sposób samodzielny. System HRS umożliwia bezpłatne dokonywanie bezpośrednich rezerwacji z natychmiastowym potwierdzeniem po aktualizowanych na bieżąco cenach. Ceny za pokój, wyświetlone dla wybranego hotelu, są gwarantowane w przypadku dokonania rezerwacji.

Współpraca z HRS daje nam dostęp do 250 tys. hoteli na całym świecie. Trzeba się tam jednak jakoś dostać. Nasi klienci już mogą korzystać z wyszukiwarki biletów lotniczych i samodzielnie rezerwować przelot liniami rejsowymi. Od października oferta wyszukań zostanie wzbogacona o przeloty tanimi liniami. Dzięki temu, w jednym miejscu – na naszej stronie, Klient będzie mógł złożyć cały produkt samodzielnie a dodatkowo zamówić transfer czy wykupić ubezpieczenie. Preferujący kompleksowe rozwiązania i podróże w sposób zorganizowany, znajdą na naszej stronie gotowe pakiety, realizowane zarówno tanimi liniami, liniami rejsowymi i samolotami czarterowymi. Tak powinien, naszym zdaniem, w dzisiejszych czasach funkcjonować organizator wyjazdów – przekonuje Radosław Olek, dyrektor operacyjny Ecco Holiday.

Kooperacja z HRS ma także znacznie dla marki Ecco Business, należącej do Ecco Holiday, która specjalizuje się w organizacji podróży służbowych. W ramach umowy korporacyjnej, oprócz dostępu do bazy hotelowej o zróżnicowanym standardzie, firma ma możliwość zakupu noclegów w cenach, które mogą obniżyć koszty delegacji.

Oszczędność na poziomie około 10 proc. w skali roku, z czego średnio o 30 proc. na samych tylko hotelach, już wzbudza ogromne zainteresowanie ofertą Ecco Business na rynku B2B – przekonują przedstawiciele firmy.

[Źródło: Dziennik Turystyczny]

logo-HRS

Zobacz najnowszą ofertę serwisu HRS